2013:07:27 15:52:01

Gedragscode

In het contact tussen kampleiders en minderjarige deelnemers aan de activiteiten van onze stichting is het belangrijk dat er duidelijke grenzen zijn. De zorg die we dragen voor (minderjarige) deelnemers geeft ons als kampleiders een grote verantwoordelijkheid.

We hebben als stichting samen met andere christelijke kampaanbieders (PDF) het initiatief genomen om een gezamenlijke gedragscode voor kampleiders op te stellen. Deze gedragscode omvat een aantal regels die bijdragen aan een open, transparante en veilige omgeving voor kinderen (én vrijwilligers!).

Download de gedragscode

We vragen alle kampleiders om deze gedragscode te lezen en ermee akkoord te gaan bij de aanmelding. Onderwerpen die in de gedragscode naar voren komen zijn hoe we omgaan met werving en selectie, verantwoordelijkheden in de samenwerking, omgang met kinderen en jongeren, privacy en vertrouwelijkheid en de manier waarop we omgaan met incidenten en klachten.

Kort samengevat komt de gedragscode er op neer dat een kampleider zich tijdens en buiten het kamp zo gedraagt als verwacht mag worden van een discipel van Jezus. Het door ouders, de stichting en mede-kampleiders gestelde vertrouwen moet worden gewaarborgd op een manier waarop er een veilige plek ontstaat waarbinnen kinderen en jongeren kunnen genieten van kamp, mogen groeien als persoon en mogen ontdekken hoe waardevol en geliefd zij zijn door God.

Naast deze gedragscode gaan kampleiders ook akkoord met de volgende kampregels voor leiding waarin een aantal handige praktische afspraken staan. Veel daarvan valt onder de noemer 'gezond-verstand'. Maar we willen er elkaar wel graag op aanspreken omdat we ook de lat hoog leggen voor een veilige en prettige omgeving om vrijwilliger te zijn van de kampen.

Reacties van kampleiders

Ik vind het onvergetelijk als er goede relaties en vertrouwen ontstaat, waar veel lol en gezelligheid bij te pas komt! Heel belangrijk vind ik ook dat we met de hele groep meer over God kunnen leren en onze relatie met Hem intiemer wordt.

Jochem NoordermeerKampleiding

Al jaren is kamp de week die niet kan missen in de zomer. Het op een ontspannen manier tieners/kinderen/jongeren iets laten proeven van hoe een relatie met Jezus er uit kan zien door daar zelf het levende voorbeeld in te zijn is voor mij de kern.

Christiaan VerkerkKampleiding

Als kampleiding kun je tieners een week geven waarbij ze mogen zijn zoals ze zijn. Ze hoeven niet te voldoen aan eisen die ze normaal wel kunnen voelen, ze mogen ontspannen en veel leren over belangrijke thema's als vriendschap, zelfbeeld en Jezus.

Lynn HoutgraafKampleiding

Kampen 2027

                                                               
week 30
24 juli 2027 30 juli 2027
                                                               
week 31
31 juli 2027 6 augustus 2027