2012:08:04 15:24:56
2013:07:29 17:57:17

Gedragscode

In het contact tussen kampleiders en minderjarige deelnemers aan de activiteiten van onze stichting is het belangrijk dat er duidelijke grenzen zijn. De zorg die we dragen voor (minderjarige) deelnemers geeft ons als kampleiders een grote verantwoordelijkheid.

We hebben als stichting samen met andere christelijke kampaanbieders (PDF) het initiatief genomen om een gezamelijke gedragscode voor kampleiders op te stellen. Deze gedragscode omvat een aantal regels die bijdragen aan een open, transparante en veilige omgeving voor kinderen (én vrijwilligers!).

Download de gedragscode

We vragen alle kampleiders om deze gedragscode te lezen en ermee akkoord te gaan bij de aanmelding. Onderwerpen die in de gedragscode naar voren komen zijn hoe we omgaan met werving en selectie, verantwoordelijkheden in de samenwerking, omgang met kinderen en jongeren, privacy en vertrouwelijkheid en de manier waarop we omgaan met incidenten en klachten.

Kort samengevat komt de gedragscode er op neer dat een kampleider zich tijdens en buiten het kamp zo gedraagt als verwacht mag worden van een discipel van Jezus. Het door ouders, de stichting en mede-kampleiders gestelde vertrouwen moet worden gewaarborgd op een manier waarop er een veilige plek ontstaat waarbinnen kinderen en jongeren kunnen genieten van kamp, mogen groeien als persoon en mogen ontdekken hoe waardevol en geliefd zij zijn door God.

Naast deze gedragscode gaan kampleiders ook akkoord met de volgende kampregels voor leiding waarin een aantal handige praktische afspraken staan. Veel daarvan valt onder de noemer 'gezond-verstand'. Maar we willen er elkaar wel graag op aanspreken omdat we ook de lat hoog leggen voor een veilige en prettige omgeving om vrijwillliger te zijn van de kampen.

Reacties van kampleiders

Het is de combi van Faith en Fun die heel erg goed is. Aan de ene kant heerlijk actieve spellen met de nodige gekheid en aan de andere kant veel leren over God! De vele tieners die je een week ziet stralen en blij ziet zijn maken de week voor mij onvergetelijk.

Hanno GerritsenKampleiding

Op kamp vind ik belangrijk dat iedereen geaccepteerd en geliefd wordt zoals hij of zij is. Je hoeft je niet anders voor te doen. Die liefde is een ervaring die iedereen zou moeten hebben. Je proeft God's liefde door alle activiteiten heen en dat maakt het onvergetelijk.

Louisa LaycockKampleiding

Wat een kamp onvergetelijk maakt voor mij is mega veel gezelligheid, jezelf kunnen zijn en open gesprekken voeren over God, waarin je menselijkheid bespreekbaar is. Het is een weekje optimale 'community', want je leeft samen, je leert over God en je prijst Hem.

Charlotte AardemaKampleiding

De geweldige interactie met de kinderen, het samen optrekken voor een week en dat je echt iets opbouwt met de kinderen uit je groepje vind ik als kampleider onvergetelijk.

Mark van den BergKampleiding

Dit kamp is voor mij onvergetelijk, omdat het veel fun combineert met geloof en diepgang.

Michel KoekkoekKampleiding

Een week lang onwijs kunnen genieten van elkaar en van God. Deelnemers en leiding die elkaar goed leren kennen door spellen, gesprekken en verhalen. Ruimte om tussen alle drukte en humor tijd te nemen om een God te zoeken die zich laat vinden.

Maikel StaalKampleiding

Kamp is voor mij onvergetelijk als het een plek is waar iedereen zich veilig voelt om zichzelf te zijn en waar we met respect naar elkaars verhaal kunnen luisteren. Wissel dat af met een modderbak, een hoop lol & kampvuurliedjes en het kamp is voor mij af.

Bas JongenburgerKampleiding

Wat kamp voor mij onvergetelijk maakt zijn de mensen die je ontmoet tijdens het kamp. Ik heb mijn beste vrienden op kamp ontmoet en heb mijn leukste herinneringen te danken aan kamp.

Kevin SchramaKampleiding

Het ontroert dat kamp de tieners zo veel goed doet. Meedraaien in het keukenteam brengt mij veel plezier, uitdaging, zingeving en betrokkenheid bij de jongeren. En dat de kids en leiding, naast het eten, iets van Zijn Aanwezigheid in hun eigen leven zullen proeven.

Jenneke HavenaarKampleiding

De sfeer, maar ook de afhankelijkheid van God, zo gaaf dat hij zorgen omzet in een zegening:) en dat hij mij gebruikt waar ik nodig ben!

Sanne SlagerKampleiding

Door kamp kreeg ik jaarlijks een "boost" van het geloof waardoor ik er weer tegenaan kon. Ik hoop dat ik de deelnemers de tijd kan geven die voor mij onvergetelijk was. Om aan het einde van de week te zien dat ze eigenlijk niet naar huis willen ;-)

Vera van den BoschKampleiding

Onvergetelijk voor mij is het dat we als leiding zoveel tieners een onvergetelijke week kunnen geven waarin zij volledig zichzelf kunnen en mogen zijn, met ontzettend veel humor waardoor we meer van God mogen zien en laten zien. Jaar na jaar genieten!

Merith StapperKampleiding

Kampen 2025

week 30
19 juli 2025 25 juli 2025
week 31
26 juli 2025 1 augustus 2025